
Mercedes-Benz Újrahasznosítás
Mercedes-Benz Újrahasznosítás
Mercedes-Benz Újrahasznosítás
Előírások
Előírások
A roncsautók visszavételét szabályozó, 2000/53/EC EU direktíva bevezetése egységes jogi hátteret teremtett az EU-n belül a roncsautók környezetbarát elhelyezésére vonatkozóan, a gyártók termékfelelősségével összhangban.
Németországban a roncsautókra vonatkozó direktívát a Roncsautó Törvény keretei között vezették be, amely 2002. július 1-jén lépett hatályba.
Visszavétel
Visszavétel
Visszavétel
Visszavétel
Miután jogerőre emelkedett a roncsautókra vonatkozó szabályozás, Önnek, mint vevőnek (a gépkocsi utolsó tulajdonosának) lehetősége van arra, hogy visszaadja a régi gépkocsit a gyártónak.
Emellett gépkocsijának meg kell felelnie a következő feltételeknek:
személygépkocsi legfeljebb 9 üléshellyel
vagy legfeljebb 3,5 tonnás áruszállító
az összes főegység, mint a hajtásrendszer (motor, sebességváltó stb.), futómű, karosszéria, katalizátor vagy az elektronikus vezérlőegységek a gépkocsiban vannak
a gépkocsinak nincs egyéb hiányossága
az elhelyezés előtt a gépkocsi legalább egy hónapig forgalomban volt egy EU-országban
egyidejűleg a forgalmi engedélyt is átadják.
Roncsautójának forgalomból történő kivonásához szüksége van egy újrahasznosítási igazolásra. Ez az újrahasznosítási igazolás megerősíti, hogy az Ön gépkocsiját a törvényi előírásoknak megfelelően helyezték el. Ezt az újrahasznosítási igazolást csak minősített szétszerelő vállalatok, illetve minősített, hivatalos javítóműhelyek vagy a gyártó által kijelölt visszavételi állomások adhatják ki.
A lehető legkönnyebb elhelyezés érdekében a Daimler biztosítja az átvételi állomások kiterjedt hálózatát, ahol térítésmentesen átveszik az Ön régi Mercedes-Benz gépkocsiját.
Az összes szerződött szétszerelő létesítményünk rendelkezik független szakértők által tanúsított, a Roncsautó Törvénynek megfelelő minősítéssel, és megfelel az összes törvényi követelménynek. Mi is nyomon követjük ezek működését, és ellenőrzéseket végzünk a saját minőségi szempontjaink szerint.
Újrahasznosítás
Újrahasznosítás
Mi történik, miután visszaadja járművét?
Mi történik, miután visszaadja járművét?
Először is, ahogy a törvények megkövetelik, a gépkocsiból le kell engedni az összes folyadékot (például az olajat vagy a fékfolyadékot), amelyek ezután újrafelhasználásra kerülnek.
Ezután eltávolítják az összes újrafelhasználható alkatrészt, illetve az újrahasznosítható anyagokat. Az újrahasznosítható anyagok, mint az üveg, a gumiabroncsok, nagyobb műanyagelemek stb. különféle újrahasznosítási módszerekkel kerülnek feldolgozásra.
A karosszéria többi részét összezúzzák, és a különböző anyagokat szétválogatják. Ezeket a továbbiakban – amennyire csak lehetséges – újrahasznosítják és újra felhasználják.
Környezetvédelem
Környezetvédelem
A környezetvédelem a Daimler csoport egyik alapvető vállalati célkitűzése.
A környezetvédelem a Daimler csoport egyik alapvető vállalati célkitűzése.
Ez pedig egyet jelent a természeti erőforrások takarékos felhasználásával. Ezért az a célunk, hogy egyre több anyagot használjunk fel újra, és egyre kevesebbet dobjunk el.
A teljes életciklust végiggondoltuk, az elejétől a végéig. Már a tervezési szakaszban nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy olyan gépkocsit fejlesszünk ki, amelyhez környezetbarát és újrafelhasználható anyagokat használunk fel, például: egységes alapanyagokat a lökhárítókhoz és az alvázborításhoz. Ezek könnyen leszerelhetők és szétválaszthatók, így kiváló minőségű, újrafelhasználható anyagok nyerhetők.
Emellett sok megújuló nyersanyagot is alkalmazunk a gépkocsikban, mint például kókuszrostokat, szizálrostot vagy újrahasznosított anyagot. Az előnyök egyértelműek: ezek az anyagok nem terhelik a környezetet és újrahasznosíthatók. A Daimler AG Környezetvédelmi Irányelveivel elköteleztük magunkat termékeink környezeti alkalmasságának folyamatos javítása mellett. Ez lebeg a szemünk előtt a napi munka során, hogy gépjárműveink egyre inkább harmóniában legyenek környezetünkkel.
Car-Rec Kft.
Hivatalos hulladékgépjármű visszavételi és kezelési rendszere
Car-Rec Kft.
Hivatalos hulladékgépjármű visszavételi és kezelési rendszere
2017. június 29-i állapot szerint